O nás

V našej ponuke nájdete pravdepodobne najširší sortiment vín z Bordeaux. Milovníkov vína nikdy nieje dosť. Vína nakupujeme každoročne podľa úspešnosti ročníka, vlastných ochutnávok v kampanií En Primeur (ochutnávky zo suda priamo u výrobcov) a hodnotení expertov z celého sveta. Víno je naším koníčkom a vášňou a radi by sme sa s Vami podelili o naše nadšenie a radosť z toho dobrého a kvalitného čo francúzske Bordeaux ponúka.

Väčšina ponúkaných vín bola hodnotená ako vynikajúce (90 až 95 bodov) alebo výnimočné (96 až 100 bodov) a predstavujú svetovú špičku určenú najnáročnejším milovníkom vína.

Bordeaux je najznámejší vinársky región na svete. Domov najznámejších, najprestížnejších, ale aj najdrahších vín sveta. Domov takých vín ako Chateau Latour, Chateau Lafi te Rothschild, Chateau Haut-Brion či Chateau Margaux. Leží na západnom pobreží Francúzska. Najvýznamnejšími odrodami viniča v Bordeaux sú Merlot (32 %), Cabernet Sauvignon (18 %) a Cabernet Franc. Z bielych odrôd sú nepochybne najvýznamnejšie Sémillon a Sauvignon blanc.

Na relatívne malom území sa na 113 000 ha vinohradov ročne produkuje viac ako 6,5 milióna hektolitrov vína. Svetové meno si však táto oblasť získala fenomenálnou kvalitou vín, ktoré tvoria len cca 3 % produkcie – najlepších vín označovaných ako cru classé alebo grand cru. Práve tieto elitné vína Bordeaux tvoria základ našej ponuky.

Prevádzkovateľom internetového obchodu www.premier-vin.sk je spoločnosť Agro Bistava s.r.o.

Pri nákupe nad 100€
doprava zdarma

Zaregistrujte sa u nás a za každý nákup vám pripíšeme Premier Vin body

Vytvoríme pre Vás vínnu kartu na mieru za výhodnejšie ceny. V prípade záujmu nás kontaktujte: info@premier-vin.sk