EN PRIMEUR

EN PRIMEUR

Systém obchodovania En Primeur je spôsob nákupu vín z Bordeaux v predstihu rok až dva predtým, než je nafľaškované a uvoľnené na trh. Víno tak má pred sebou ešte dobu zrenia v sudoch. Práve takéto vína tvoria veľkú väčšinu našej ponuky.

Pôvodne bolo týmto spôsobom predávané len víno z Bordeaux. Dnes sa už však En Primeur vína ponúkajú stále častejšie aj v Burgundsku, Taliansku, Kalifornii či na Novom Zélande.  

Existujú dve významné výhody pri nákupe En Primeur vína. Prvou z nich je dostupnosť. Niektoré En Primeur víno sa vyrába v obmedzenom množstve a je k dispozícií iba En Primeur, nie na voľnom trhu. Druhou významnou výhodou je cena. Úspory z nákladov sú rozdielne, nakoľko záležia od nedostatku vína.

Prvá časť procesu je, že vzorky vín sú k dispozícií na hodnotenie a preskúmanie vinárskym odborníkom. Následne po tomto hodnotení je víno možné zakúpiť.

Máme dlhoročné vzťahy s najlepšími vinármi vo Francúzsku, čo nám zaručuje dodávku takých vín, ktoré nie sú sprístupnené iným obchodníkom. Okrem dobrých vzťahov s dodávateľmi, chodievame aj osobne ochutnávať vína priamo do Bordeaux.

Páčil sa Vám článok? Podeľte a s ním na sociálnych sieťach.

Súvisiace produkty