Chateau Pichon Baron

Oblasť:
Rozloha:
Produkcia:
Pôda:
Odrody vína:
Doba zrenia:

Pauillac 
73 he
160 000 fliaš
hlboký štrk
79% Cabernet-Sauvignon, 21% Merlot
18 mesiacov

Popis

Jeden z významných historických vinohradov v Bordeaux, Château Pichon Baron, sa v roku 1855 dostal do kategórie second cru classé.
Výnimočný terroir sa rozkladá na 30-hektárovej náhornej plošine Pichon Baron (je jedným z historických vinohradov, ktorý sa využíva už od počiatku výroby vína v roku 1694), je venovaný výlučne výrobe vín v kategórii Grand Vin a predstavuje významnú časť zmesi. 
Prísny výber vo vinohrade aj vo vínnej pivnici zabezpečuje, že výroba Château Pichon Baron dokonale odráža jedinečnosť nášho terroiru. Toto víno má výnimočné dlhý „chvost“ a zosobňuje kráľovskú moc a charakteristickú finesu a eleganciu.
Zámok postavili v roku 1851. Pýši sa ohromujúcim výhľadom na ústie rieky Gironde a rozprávkovou architektúrou s úzkymi vežičkami a rybníkom. Jednou z našich priorít je sprístupniť château milovníkom vína z celého sveta. Kvalitu našich podujatí dosvedčuje aj zlatá trofej zo súťaže Best of Wine Tourism Awards z roku 2011.

Súvisiace čLáNKY

ROČNÍK 2016 V BORDEAUX

Najlepšie ročníky Bordaux 2016 sú hlboké a intenzívne, ale zároveň pulzné so skutočným pocitom energie.…

O BORDEAUX

Bordeaux je pravdepodobne najznámejší vinársky región na svete. Domov najznámejších, najprestížnejších, ale aj najdrahších vín…

PREČO BORDEAUX OD NÁS

Najširší sortiment Bordeaux, garancia kvality, mnohoročné skúsenosti a zberateľské objemy fliaš je iba pár dôvodov prečo my!  1) Špecializujeme…

ROČNÍK 2015 V BORDEAUX

Priaznivci vín z Bordeaux sa môžu tešiť na veľmi dobrý ročník 2015. Zhodujú sa na tom vyjadrenia producentov…

ŠPECIFIKÁ VÍN BORDEAUX

Červené vína zo špičkových chateaux v Bordeaux patria k najdrahším na svete. Dlhovekosť a vysoká…

EN PRIMEUR

Systém obchodovania En Primeur je spôsob nákupu vín z Bordeaux v predstihu rok až dva predtým, než…