Chateau Sociando Mallet

Oblasť:
Rozloha:
Produkcia:
Pôda:

Odrody vína:

Najlepšie piť:

Bordeaux, Haut Médoc
83 he
takmer 450 000 fliaš
štrk s podložím ílových, pieskových a vápencových pôd
48% Cabernet Sauvignon, 47% Merlot a 5% Cabernet Franc.
8 a viac rokov

Popis

“Jean Gautreau sa narodil v apríli 1927 v regióne Lesparre do rodiny, ktorá nemala vôbec nič spoločné s vínnym priemyslom. Jeho otec bol poisťovací agent. Jean Gautreau objavil Sociando-Mallet v dedine Saint-Seurin-de-Cadourne v roku 1969, keď hľadal vinárstvo pre svojho belgického klienta. Zamiloval sa na prvý pohľad, hoci v tom čase bolo vinárstvo v zúboženom stave. Pýšilo sa však skvelým terroirom a dych vyrážajúcim výhľadom na ústie rieky Gironde. Jean Gautreau sa okamžite rozhodol vinárstvo kúpiť za 250 000 frankov. 

Dnes sa vinárstvo rozkladá na 83 hektároch, kde sa ročne vyrobí takmer 450 000 fliaš Château Sociando-Mallet a druhého vína Demoiselle de Sociando-Mallet.

V predvečer svojich 90-tych narodenín prenechal Jean Gautreau vedenie dcére Sylvie, ktorá sa narodila v roku 1967. Je jediným potomkom Jeana a Colette Gautreauovcov. 
Sylvie sa v detstve nehrávala na detskom ihrisku, ale v areáli Sociando-Mallet. Už od útleho veku sprevádzala otca, učila sa pozorovať vinič a sledovať, ako dozrieva hrozno. Dnes sa zúčastňuje na pravidelných technických ochutnávkach a rada vyberá konečné zloženie vína spolu so zvyškom tímu. Každou bunkou tela žije pre Sociando-Mallet a je zosobnením ducha vinárstva. Práve ona je Sociando.”

Súvisiace čLáNKY

ROČNÍK 2016 V BORDEAUX

Najlepšie ročníky Bordaux 2016 sú hlboké a intenzívne, ale zároveň pulzné so skutočným pocitom energie.…

O BORDEAUX

Bordeaux je pravdepodobne najznámejší vinársky región na svete. Domov najznámejších, najprestížnejších, ale aj najdrahších vín…

PREČO BORDEAUX OD NÁS

Najširší sortiment Bordeaux, garancia kvality, mnohoročné skúsenosti a zberateľské objemy fliaš je iba pár dôvodov prečo my!  1) Špecializujeme…

ROČNÍK 2015 V BORDEAUX

Priaznivci vín z Bordeaux sa môžu tešiť na veľmi dobrý ročník 2015. Zhodujú sa na tom vyjadrenia producentov…

ŠPECIFIKÁ VÍN BORDEAUX

Červené vína zo špičkových chateaux v Bordeaux patria k najdrahším na svete. Dlhovekosť a vysoká…

EN PRIMEUR

Systém obchodovania En Primeur je spôsob nákupu vín z Bordeaux v predstihu rok až dva predtým, než…